Spočítejte si...

Zavřít

Motoristé pomoc pojišťoven v cizině vyhledávají hlavně při poruchách

Ne nehody, ale poruchy vedou mezi důvody, proč motoristé v zahraničí vyhledávají pomoc svých pojišťoven. Podle pojišťovny Wüstenrot a Europ Assistance se Češi při cestě autem do zahraničí obracejí na asistenční služby pojišťovny v 63 % případů z důvodu poruchy auta, dalších 32 % případů připadá na dopravní nehody. Zbylá procenta tvoří vandalismus či krádeže vozidel. Nejvíce asistenčních služeb poskytuje přes léto pojišťovna klientům na cestě do Chorvatska.

V době letních prázdnin jezdí Češi autem nejčastěji do Chorvatska, ve kterém je podle statistik pojišťovny Wüstenrot a Europ Assistance také evidován největší počet případů spojených s poskytnutím asistenční služby. Na druhém místě je Rakousko, následováno Německem. Nejčastější příčinou jsou poruchy auta a zajištění nutného odtahu do nejbližšího servisu nebo zpět do České republiky.

Konkrétní asistenční zásahy mají například tuto podobu:

Automobil se z důvodu poruchy alternátoru zastavil těsně za výjezdem z tunelu na slovinské dálnici. Klient kontaktoval pojišťovnu, která zorganizovala odtah do České republiky. Celkové náklady byly cca 14 tisíc korun, které v tomto případě uhradila pojišťovna.

Porouchaná olejová pumpa v motoru a auto zastavilo v rychlém pruhu na dálnici v Německu v Mnichově. Odtahová služba vozidlo odtáhla z dálnice, udělala diagnostiku a po zjištění příčiny bylo rozhodnuto o odtažení vozidla do České republiky. Bez pojištění by tato konkrétní porucha na autě vyšla na téměř 20 000 korun, klient za odtah neplatil.

Více než polovina Evropanů nakoupila prostřednictvím mobilního telefonu Fio banka získala přes půl milionu klientů        
Leona
Leona (neregistrovaný) ---.fnusa.cz
9. 6. 2015 10:03 Nový

Re: Motoristé pomoc pojišťoven v cizině vyhledávají hlavně při poruchách

celé vlákno

Platí se odtah při poruše vozidla ze zahraničí v rámci povinného ručení či havarijního pojištění?

Dalibor Z. Chvátal aura:94
9. 6. 2015 16:53 Nový

Re: Motoristé pomoc pojišťoven v cizině vyhledávají hlavně při poruchách

celé vlákno

Ano, pojišťovny jej Vám zaplatí. Jde jen o to, jak kvalitní máte k POV/HAV pojištění asistenčních služeb. Základní pojištění (tedy v ceně) je tak okolo komína, pro lepší si připlatíte. Ale nemusí to být moc, třeba u zmiňovaného Wustenrotu je to ročně 300 Kč. S dobrým limitem se dostanete zpět třeba až z Íránu (kde také platí POV).