Hlavní navigace

Moravskoslezský kraj zaplatí lidem náklady na dojíždění za prací

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 7. 2017

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s městy Karvinou, Havířovem a Orlovou, bude lidem, kteří žijí v oblastech s nejvyšší nezaměstnaností, přispívat na náklady na dojíždění do práce. Nový projekt Zaměstnanecká mobilita má zastavit odliv lidí z regionu a podpořit migraci zaměstnanců tak, aby firmy měly dostatek kvalifikovaných pracovníků.

Moravskoslezský kraj proto zaplatí 300 ročních karet ODIS, které stejným dílem rozdělí mezi Karvinou, Havířov a Orlovou. Žadatelé o bezplatné cestování do zaměstnání v rámci celého kraje a do krajské metropole Ostravy se mohou obracet se žádostí o kartu na radnice zmíněných měst.

Na projektu se spolupodílí také společnost RESIDOMO, která pro nové zaměstnance zapojených firem i pro čerstvé absolventy škol nabídne slevy nájemního bydlení na Karvinsku. Obě cílové skupiny jsme připraveni podpořit startovacím nájmem, tedy až 50% slevou v prvním, 30% slevou v druhém a 15% slevu v třetím roce, uvedla mluvčí společnosti RESIDOMO Kateřina Piechowicz s tím, že hlavními podmínkami pro dosažení této slevy je mimo jiné získání trvalého bydliště v Karviné, Havířově či Orlové, s výjimkou absolventů, a uzavřený nebo platný pracovní poměr se zaměstnavatelem v rámci kraje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).