Hlavní navigace

Moneta sází na rostoucí zájem o podílové fondy. Rozšířila nabídku

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 7. 2018

MONETA Money Bank rozšířila nabídku podílových fondů, které prodává přes internetové bankovnictví nebo na pobočkách. Nově mohou její klienti investovat do 15 podílových fondů.

Moneta přidala šest nových fondů od společností Franklin Templeton a Fidelity International, s nimiž banka zahájila v těchto týdnech spolupráci. Dále do nabídky přidala po jednom fondu od každého ze stávajících tří investičních partnerů – Generali Investments, NN Investment Partners a Budapest Fund Management.

Tuzemské ekonomice se daří, lidem rostou mzdy a do budoucna převládá optimismus. Proto řada klientů hledá možnosti, jak své volné peníze vhodně uložit. Těmto zájemcům nyní vycházíme vstříc širší nabídkou podílových fondů. Na rozdíl od přímého investování například do akcií nebo dluhopisů jsou podílové fondy zpravidla méně rizikovou investicí a nevyžadují odbornou znalost fungování kapitálových trhů, řekl Josef Libertín, manažer investičních fondů v MONETA Money Bank.

Podle posledních zveřejněných údajů Asociace pro kapitálový trh ČR překročil celkový objem peněz investovaných do podílových fondů v České republice v dubnu 2018 částku 484 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o více než 36 miliard Kč.

Nejoblíbenější na trhu jsou smíšené fondy, které tvoří přes 40 procent objemu investovaných prostředků. Smíšené fondy kombinují různé typy aktiv, nejčastěji investují zčásti do dluhopisů, které jsou sice zpravidla bezpečnější, ale přinášejí relativně nízký výnos, a zčásti do akcií, které tvoří více rizikovou složku fondu s vyšším potenciálem výnosu.

Investovat lze do podílových fondů už od 300 korun. Banka vybírá vstupní poplatky od 0,5 do 2 procent. Poplatky za obhospodařování investovaných peněz pak vybírají jednotlivé investiční společnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 7. 2018 15:49

    Jana (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

    Nejlepší reklamou pro investování či spoření všeho druhu je posledni odstavec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).