Hlavní navigace

Mobilní aplikace Equa bank umí nově blokovat zahraniční bankomaty s poplatkem a nevýhodným kurzem

30. 6. 2021

Sdílet

Klienti Equa bank si mohou nově v mobilní aplikaci zablokovat vybírání z bankomatů s nevýhodným kurzem nebo s poplatkem.

Klienti Equa bank mají s běžným účtem všechny výběry z bankomatů zdarma v ČR i po celém světě. Někdy má ale provozovatel zahraničního bankomatu nastavený vlastní poplatek, který se klientovi zaúčtuje už v částce výběru. Někteří provozovatelé zase nabízí převod vybírané hotovosti vlastním kurzem s tím, že se částka zaúčtuje rovnou v českých korunách. Kurzy ale v těchto případech bývají velice nevýhodné.

Mobilní aplikace Equa bank nově zablokuje nevýhodné poplatky nebo kurzy při výběru v zahraničí
Autor: Equa bank a. s.

Mobilní aplikace Equa bank nově zablokuje nevýhodné poplatky nebo kurzy při výběru v zahraničí

Nová funkce mobilní aplikace může klienty před těmito nevýhodnými transakcemi ochránit. Naši klienti si mohou nyní v mobilní aplikaci blokovat v nastavení platební karty jak výběry s převodem měny v nevýhodném kurzu od provozovatele bankomatu, tak i výběry v zahraničí s poplatkem. Pokud bude mít klient tyto služby blokované a pokusí se o takový výběr, transakce se automaticky zamítne a klientovi přijde informační SMS o zamítnutí včetně důvodu. Hlavním motivem pro zavedení této služby bylo chránit klienty před zbytečnými náklady v zahraničí, vysvětlila Jitka Nováková, Liability Products Specialist, Equa bank.

K tématu si přečtěte: Pozor na DCC. U drobné platby kartou byl rozdíl téměř 320 Kč za nic

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 7. 2021 9:03

    frantafous

    Nejvíce možností nastavení blokování má karta od Fio banky. Můžu tam blokovat skoro celý svět a když někam pojedu, tak takovou kartu si s sebou už nemusím vůbec brát. S kartou Equa jsem spokojený, ale už jí koncem roku asi zruším, protože nechci přecházet do Raiffeisenbanky za jejich produkty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).