Hlavní navigace

Jaroslav Bělka bude v ČSOB od července výkonným ředitelem zodpovědným za datovou oblast

Sdílet

Gabriela Hájková 30. 6. 2021

Výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB se od 1. července stane Jaroslav Bělka.

V současnosti je ředitelem Centrální zpravodajské jednotky ve stejném útvaru. V aktuální pozici v útvaru, který v roce 2019 pomáhal založit, je Jaroslav zodpovědný za boj proti praní špinavých peněz (AML), digitálním a karetním podvodům. Úspěšně zde nastavil efektivní fungování nové jednotky a postupy postavené především na efektivní práci s daty a vnitroskupinové spolupráci, díky kterým se nám daří efektivněji chránit digitální kanály a platební karty a tím i samotné klienty. Zároveň se mu spolu s týmem podařilo úspěšně  centralizovat procesy proti praní špinavých peněz v rámci celé ČSOB skupiny.

V nové pozici se zaměří zejména na podporu firemní strategie přístupem založeným na datech,  využitím data science, cloudu a dalších datových technologií ve prospěch obchodních jednotek, potřeb řízení rizik a Compliance.

Jaroslav ve skupině ČSOB pracuje od roku 2008. Začínal na pozici Senior Demand Manager a měl na starosti koordinaci strategického plánování v oblasti projektů a poskytoval také konzultace v oblasti IT pro vrcholový management. V roce 2010 se přesunul jako business architekt do finančních trhů, kde byl zodpovědný za nastavení business architektury a projekty v této oblasti. V roce 2012 pak přešel do dceřiné společnosti ČSOB Asset Management na pozici IT manažera, kde byl zodpovědný za IT projekty a transformační aktivity. Zde úspěšně implementoval SAP pro ČSOB SK Asset Management, Penzijní společnost a Patria. Od roku 2018 vedl Jaroslav kromě IT také útvar Back Office a tým Procesního a Projektového řízení. V této roli projektově zastřešoval program Doolittle, zaměřený na transformaci společnosti a následný prodej KBC Asset Managementu.

Jaroslav vystudoval Fakultu informatiky na Masarykově univerzitě v Brně. Svůj volný čas tráví nejradši cestováním s rodinou a sportem, především fotbalem a cyklistikou.

Výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB se od 1. července stane Jaroslav Bělka.
Autor: Československá obchodní banka, a. s.

Výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB se od 1. července stane Jaroslav Bělka.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).