Hlavní navigace

Mladí lidé špatně hlídají své výdaje, musí si půjčovat

Sdílet

Arsen Lazarevič 10. 4. 2014

Mladí lidé mají stále větší finanční problémy a často se svojí výplatou nevyjdou. To je důvod, že kategorie lidí do 30 let nejčastěji uzavírá na portálech krátké on-line půjčky ve výši 3000 korun na 14 dnů. Starší lidé přitom raději uzavírají dlouhodobější půjčky. Vyplývá to z únorových a březnových statistik společnosti Sfinance.cz, která srovnává nabídky jednotlivých úvěrových firem na trhu.

Řada lidí také volí krátkodobé půjčky kvůli tomu, že je odmítly banky – mají totiž záznam v rejstříků dlužníků: Tuto hypotézu potvrzuje i fakt, že lidé se záznamem v rejstříku nejčastěji využívají třicetidenní, tedy maximální splatnost krátkodobého úvěru. Naopak ti, kteří záznam nemají a půjčku potřebují z důvodu, že by nevyšli s penězi do další výplaty, obvykle volí dobu splatnosti jen 14 dnů, uvedl produktový manažer serveru Sfinance.cz Martin Špaček.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2014 8:46

  cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Pokud někoho banky odmítají, měl by se především zamyslet nad tím, proč je pro ně neseriózním partnerem a něco s tím dělat.

 • 10. 4. 2014 10:48

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  a to v tom, ze mladi lide proste nemaji penize, protoze jeste nevybudovali zadnou karieru a proto plat za nic nestoji. A chtit po mladych lidech jak maji zodpovedne setrit a jeste snad aby uz mysleli na duchod je proste nesmysl, kazdy kdo byl mlady vi, ze ziiit se musi!

 • 10. 4. 2014 13:30

  Pavel (neregistrovaný) 80.188.1.---

  Když se to stane jednou dvakrát do roka, protože jsem platil něco většího, na co jsem v danou chvíli neměl rezervu tak tomu rozumím - jako mladý jsme měl štěstí na dobrý kredit v "Máma-Bance", který jsem však musel rychle srovnat. Na dovolenou mohu jet v létě neboť na podzim už to není ono, opravu auta taky musím udělat hned, když potřebuju jezdit a né až našetřím a rezervu mladí moc nemají.
  Vidím problém u lidí, kterým se to stane každý měsíc, tam to není o krátkodobém nedostatku, ale o průseru. A je jedno jestli je to proto, že nemám slušné příjmy nebo je to proto, že to nemám v hlavě srovnaný a když neutratím výplatu do týdne, tak pořádně nežiju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).