Hlavní navigace

Místo platebního terminálu mobil. Samsung s Visou zkoušejí prorazit k obchodníkům

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 13. 1. 2020

V souvislosti s představením nového Samsungu Galaxy XCover Pro došlo i k představení nové funkce tohoto mobilu. Samsung společně s Visou udělali z mobilu platební terminál, který dokáže přijímat platební karty. Přesněji napsáno, jen ty bezkontaktní. Platící zákazník přiloží svoji bezkontaktní kartu (nebo svůj mobil) k mobilu obchodníka (kterým musí být Samsung Galaxy XCover Pro) a pomocí aplikace dojde k transakci. Samozřejmě, že pro to, aby šlo mobilem přijímat karty, potřebujete mít smlouvu s acquirem a ten potřebuje být certifikovaný právě pro akceptaci tímto způsobem.

Toto řešení akceptace karet je ideální pro různé kiosky, pouliční stánky, malé prodejny, osoby samostatně výdělečně činné a profesionální služby.

Tak zvaná funkce „Tap to Phone“ nyní běží v 16 pilotních provozech v Kanadě, Velké Británii, Ukrajině, Turecku, Kostarice a Malajsii. Visa následně zvařuje pilotní projekt akceptace plateb tímto mobilem spustit i v v Polsku, Španělsku, Itálii, na Novém Zélandu a v Austrálii. Zájemci, kteří by chtěli umožnit svým zákazníkům používat mobil k platbám, mohou psát na vývojový tým TaptoPhonemPOS@visa.com.

Než tato služba přijde do Česka, pokud vůbec, bude nejspíše trvat ještě mnoho let. Z pohledu technologických novinek je však vidět, že k akceptaci většiny platebních karet není potřeba používat další krabičku, nebo přídavný hardware, ale vše může být bezpečně integrováno v jedno mobilním zařízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).