Hlavní navigace

Místo do druhého pilíře lidé utíkají k "penzijku"

Sdílet

Zatímco druhý pilíř z hlediska přibývání nových účastníků skomírá, tomu třetímu  se relativně daří. Podle Asociace penzijních společností se ve druhém kvartálu zájem o účastnické fondy III. pilíře skoro ztrojnásobil. Je tak vidět, že lidé nezanevřeli na produkt penzijního připojištění i poté, co už nemají možnost vstoupit do transformovaného fondu, který tento produkt nabízel ještě za starých podmínek.

Ve druhém čtvrtletí bylo v účastnických fondech III. pilíře 38 372 lidí, což je podle Asociace skoro třikrát více než v prvním kvartálu. Tento nárůst zmírnil úbytek klientů ve transformovaných fondech, které jsou už od nového roku pro vstup uzavřené a počet klientů v nich bude postupně klesat, ať už z důvodu výplaty prostředků nebo proto, že se klienti rozhodnou přestoupit právě do účastnických fondů, uvádí zpráva Asociace. 

Ačkoli celkový počet klientů ve třetím pilíři mírně poklesl, objem finančních prostředků na účtech klientů stoupl. V prvním čtvrtletí bylo na účtech účastníků 256 344 milionů Kč, ve druhém už to bylo 264 770 milionů Kč. Vývoj ukazuje, že si lidé začínají odkládat měsíčně vyšší částky a že tak reagují na změny u III. pilíře, které začaly platit od nového roku, informuje zpráva.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).