Spočítejte si...

Zavřít

Ministr zdravotnictví: Lékaře udržíme, zvýšíme jim platy

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) bude mít údajně již na podzim připravený plán, se kterým chce udržet mladé lékaře v českém zdravotnictví.

Němeček považuje systém postgraduálního vzdělávání lékařů považuje za naprosto katastrofální. Rád by proto snížil počet základních lékařských oborů na polovinu. Chce také všem zdravotnictvím zvýšit platy o 3,5 %. Odbory jsou však nespokojené, chtějí zvýšení o 5 %-

Podle dat České lékařské komory (ČLK) odchody lékařů do zahraničí přibývají. Zatímco v loňském roce si od komory vyžádalo dokumenty pro práci v zahraničí 330 lékařů, jen v prvním pololetí letošního roku jich bylo 239. Nejvyšší počet je mladých doktorů, kteří promují, avšak do zaměstnání vůbec nenastoupí. Těch bylo v minulém roce celkem 193.

Tomšík: Devizové intervence zrychlí ekonomiku na 3 % Nominovat internetový projekt do ankety Křišťálová Lupa můžete už jen týden        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
25. 8. 2014 10:44 Nový

ja se lekarum vubec nedivim

celé vlákno

vykonavaji odbornou praci, kde maji velkou zodpovednost, kdyz neco pokazi okamzite je proti nim zaloba za zanedbani pece apod. Kdyz to srovnate s tim, ze dneska kdekdo radsi dela "manazera", protoze nema zodpovednost prakticky zadnou, casto nema ani patricne vzdelani ale ma trojnasobny plat nez lekar tak je tady neco spatne. Spolecnost by si mela uvedomit, kdo je dulezity a kdo ma jakou hodnotu. Podobne je to i s remeslnikama, dneska nikdo nechce delat remesla, kdyz vidi, ze ten kdo pouze deleguje praci a ukazuje kdo ma co udelat je cenen lepe, nez ten kdo skutecne pracuje.

cml11
cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---
25. 8. 2014 18:28 Nový

Re: ja se lekarum vubec nedivim

celé vlákno

Tak ono by bylo hezké mít více na platy lékařů. Ale prostě na ně není kde brát. Pokud máte pocit, že je třeba dát lékařům víc, nic vám nebrání poslat konkrétnímu nemocničnímu zařízení libovolnou konkrétní sumu. Bohužel většina lidí má co dělat aby ze své kapsy uživila sama sebe a podobné dary si jaksi nemůže dovolit. A stát, který trvale hospodaří s mínusem? To je jen druhá prázdná kapsa téhož kabátu.