Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Ministr práce chce zvýšit důchody o dalších 330 Kč od aja - Je určitě správné, že se důchody zvyšují, ale...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2008 8:09

  aja (neregistrovaný)
  Je určitě správné, že se důchody zvyšují, ale měli by se zvýšit i nízké mzdy, které pobírají někteří zaměstnanci, zvláště v místech s vysokou nezaměstnaností. Např. u nás v Třebíči je téměř běžná mzda třeba prodavaček a šiček kolem 8-9000 korun hrubého,a díky ministru Nečasovi se asi ani nezvedne v nejbližších letech.Kdo rozhodl o tom, že důchodce, nebo taky invalida,(např. feťák ze sousedství, zdravý chlap jak hora, od dvaceti let papírově invalida s důchodem kolem 11000),má nárok na lepší život, než pracující člověk? Ale samozřejmě,že já souhlasím s navyšováním důchodů,jen chci takto upozornit na těžký život některých zaměstnanců!
 • 8. 9. 2008 10:43

  Paly (neregistrovaný)
  JJ v podstate souhlasim ... minimalni mzda se nehybala (myslim) uz 2 roky ... tak by si zaslouzila zvyseni. Dost pravdepodobne by to znamenalo zavreni nekterych podniku (ale kdyz neni podnik schopen nebo ochoten platit vic - co jineho s nim).
  Tesi mne, ze i nekteri lide z oblasti s vysokou nezamestnanosti jsou ochotni toto riziko podstoupit - kdyz jsem neco podobneho rekl pred svoji (budopuci) ''tchyni'', myslel jsem, ze uz pozehnani nedostanu - tvrdila ze bude radeji brat nizkou minimalni mzdu, nez byt nezamestnana. (Nakonec podnik stejne zavreli - kriticka byla silna koruna.)

  Ale soubezne se zbysovanim minimalni mzdy je potreba snizovat podpory a davky. Bude vic nezamestnanych, kteri tyto davky budou pobirat a take tim budou lide vice motivovani ke zvysovani kvalifikace.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).