Ministr práce chce zvýšit důchody o dalších 330 Kč

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas plánuje důchodcům opět přidat. Od ledna by mohl průměrný důchodce dostávat o 330 korun, tj. o 3,4 %, víc. Průměrný starobní důchod by tak mohl dosáhnout výše 10 000 korun. Zvýšení však musí ještě schválit vláda.

Vláda přizpůsobuje důchody růstu cen vždy od ledna, mimořádně však může důchody zvýšit v případě, že inflace za příslušné období překročí pět procent. Rozhodným obdobím pro ohlášené zvýšení důchodů byla doba od února do července letošního roku.

Letos dostali důchodci kvůli vysokému růstu cen již přidáno, a to v srpnu 470 korun.

České aerolinie hospodařily se ztrátou Po roamingových hovorech by měly zlevnit i SMS        
aja
aja (neregistrovaný)
8. 9. 2008 8:09 Nový

Zvýšení důchodů

celé vlákno
Je určitě správné, že se důchody zvyšují, ale měli by se zvýšit i nízké mzdy, které pobírají někteří zaměstnanci, zvláště v místech s vysokou nezaměstnaností. Např. u nás v Třebíči je téměř běžná mzda třeba prodavaček a šiček kolem 8-9000 korun hrubého,a díky ministru Nečasovi se asi ani nezvedne v nejbližších letech.Kdo rozhodl o tom, že důchodce, nebo taky invalida,(např. feťák ze sousedství, zdravý chlap jak hora, od dvaceti let papírově invalida s důchodem kolem 11000),má nárok na lepší život, než pracující člověk? Ale samozřejmě,že já souhlasím s navyšováním důchodů,jen chci takto upozornit na těžký život některých zaměstnanců!
Paly
Paly (neregistrovaný)
8. 9. 2008 10:43 Nový

Re: Zvýšení důchodů

celé vlákno
JJ v podstate souhlasim ... minimalni mzda se nehybala (myslim) uz 2 roky ... tak by si zaslouzila zvyseni. Dost pravdepodobne by to znamenalo zavreni nekterych podniku (ale kdyz neni podnik schopen nebo ochoten platit vic - co jineho s nim).
Tesi mne, ze i nekteri lide z oblasti s vysokou nezamestnanosti jsou ochotni toto riziko podstoupit - kdyz jsem neco podobneho rekl pred svoji (budopuci) ''tchyni'', myslel jsem, ze uz pozehnani nedostanu - tvrdila ze bude radeji brat nizkou minimalni mzdu, nez byt nezamestnana. (Nakonec podnik stejne zavreli - kriticka byla silna koruna.)

Ale soubezne se zbysovanim minimalni mzdy je potreba snizovat podpory a davky. Bude vic nezamestnanych, kteri tyto davky budou pobirat a take tim budou lide vice motivovani ke zvysovani kvalifikace.