Hlavní navigace

Ministerstvo práce bude přispívat starším lidem na pracovní místa

Sdílet

Arsen Lazarevič 4. 8. 2015

Třetina uchazečů o práci je ve věkové kategorii nad 50 let, ke konci letošního června se jednalo přibližně o 138 tisíc osob. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce těmto lidem pomoci prostřednictvím příspěvků: Měsíční příspěvek na mzdové náklady pro zaměstnavatele, který přijme uchazeče ve věku nad 55 let, může v některých případech dosáhnout až 24 tisíc korun, uvedl mluvčí MPSV Petr Habáň pro Český rozhlas

Ministerstvo práce upozorňuje, že těchto lidí je oproti přelomu tisíciletí je to číslo skoro dvojnásobně více. Znevýhodňování starších pracovníků a pracovnic je vážný společenský problém, kterým podle průzkumů trpí především ženy. Bohužel se často stává, že si zaměstnavatel vybírá své zaměstnance jen na základě věku. Lidem nad padesát let, kteří bojují s věkovou diskriminací, se snažíme co nejvíce pomoci. Existuje k tomu řada nástrojů, včetně projektů financovaných z Evropského sociálního fondu, říká ministryně práce Michaela Marksová ve zprávě zveřejněné na webu MPSV. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 8. 2015 11:39

  bleblon (neregistrovaný) ---.lam.cz

  ano prispivejte absolventum, pak tem 55+, no a aby to nebylo lito vlicske skupibe 28-54 tak asi i jim..

 • 4. 8. 2015 22:50

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Nebylo by možná lepší tento příspěvek řešit formou daňové úlevy? Aby se prostě firmám vyplatilo zaměstnávat tyto starší lidi. Ono to bude časem velmi aktuální, za 10 let bude v tomto věku několik milionů lidí a prakticky nikdo jiný na trhu práce nezbude. Ročník 70 půjde celý najednou.

 • 5. 8. 2015 15:12

  Bukac (neregistrovaný) ---.25.broadband15.iol.cz

  bylo by to lepsi a ferovejsi, ale zase by se to nedalo rozkrast, takhle je to mala domu = z eu - pres zamestnavatele - a zpet pekne obratem zdanit... a cestou se nejake ty milionky rozpusti jeste na "vedeni" projektu a "rizeni" projektu a dasli potrebnou "manazerskou" zarizovaci cinnost, a kdyz jsme u toho, ty auta a jina technika "potrebna" k "zarizovani" a "vyrizovani", to jsou proste jen rezije.... :) A abych nezapomel, EU neprijde zkratka, cesky volic vlastne celou tuhle blamaz zaplati, az budeme do EU vice davat, misto cerpat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).