Hlavní navigace

Milostivé léto bude respektovat i Všeobecná zdravotní pojišťovna

Sdílet

Gabriela Hájková 8. 11. 2021

Po svém váhání dnes Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) oznámila, že se připojí k akci milostivé léto. VZP v minulosti poukazovala na to, že dosavadní judikatura vztahující se ke zdravotnímu pojištění opakovaně posuzuje penále jako samostatnou pohledávku ze zdravotního pojištění. Nejednoznačný výklad zákona, a tím nejasný postup, vystavuje VZP riziku zpětných sankcí, spojenému s následnou rozdílnou interpretací zákona, uvedla VZP.

Pojišťovna čekala na vyjádření ministerstva spravedlnosti, které se vyjádřilo ve smyslu, že podporuje postup v souladu se záměry zákona č. 286/2021Sb. zprostředkující akt tzv. milostivého léta.

VZP na základě dnes obdrženého stanoviska ministerstva spravedlnosti osloví v příštím týdnu smluvní exekutory s jasnou informací, že pro účely Milostivého léta je penále na pojistném příslušenstvím, které tedy nebude vymáháno jako součást jistiny a dluh z titulu penále bude prominut, uvedl ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Máte-li tedy dluh u VZP, postupujte podle návodu, který jsme vysvětlili v článku Začínají běžet tři měsíce, během kterých se někteří lidé mohou levně zbavit dluhů

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).