Hlavní navigace

Ministerstvo financí plánuje emisi eurových dluhopisů i pro české investory

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 9. 2009

Ministerstvo financí hledá nové cesty svého financování a tak na 30. září plánuje emisi eurových dluhopisů i pro české investory. Dříve se emise denominované v eurech vydávaly pouze pro zahraniční investory, uvedl Ondřej Jakob z Ministerstva financí ČR.

Aukci, kde by se bondy měly nabízet, bude pořádat Česká národní banka. Dluhopisy se splatností 6 let se budou úročit plovoucí sazbou navázanou na šestiměsíční Euribor. Objem emise by měl zhruba odpovídat aukcím korunových dluhopisů, uvedla Jana KrajčováČeské spořitelny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2009 15:36

    občan bez práv (neregistrovaný)
    Zatím se vládnoucí nomenklatura rozhodovala jen pro daší utahování šroubů v lisu občanských povinností.Teď jí teče do bot, protože zatím uměla prosazovat jen vlastní neschopnost být dobrým hospodářem,pouze zdatným marnotratníkem,který ovšem dokonale zvládá demagogii a lži v neprospěch občanů.Je prodáno vše a hltaví dravci čekají na další porce krvavého žrádla, které si už dovedně naloží do svých specialně připravených marinád pro občany již nestravitelných.Ještě je poslední šance,jak z lidí vyždímat úspory.Ty dluhopisy pro občanské investory by měly být speciálně ošetřeny proti hltavosti nenasytných žraloků a také by měly poskytnout výnosy, které by mohly být o něco nižší,než při prodeji bankám,ale zaručeně splatitelné a konečně by mohly konkurovat i právě těm bankám, které si všechny výnosy rozdělí na svá zbytnělá konta.A občan by nemusel živit penzijní poradce a rádoby další investiční dobrodruhy.Svou penzi by si uložil do oněch vratných dluhopisů a protože zdaněním prošly, měly by být vráceny bez dalšího zdaňování jako státní hypoteční zástavní listy.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).