Hlavní navigace

Ministerstvo financí chystá další ročník týdne vzdělávání ve finanční gramotnosti

Sdílet

Lenka Kašparová 10. 12. 2019

Mezinárodní projekt zaměřený na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže Global Money Week (GMW), který se koná pod záštitou Ministerstva financí, se příští rok uskuteční v termínu od 23. března do 29. března 2020. Do týdne finančního vzdělávání se tentokrát zapojí základní a střední školy, ale také knihovny, dětské domovy, finanční instituce i firmy. Zakončen bude odbornou konferencí, která se bude konat počátkem dubna v prostorách České národní banky. Očekává se, že vzdělávání bude mít dopad až na 20 tisíc studentů.

V týdnu, kdy se GMW koná, budou napříč republikou probíhat přednášky, workshopy, diskuze či interaktivní besedy s odborníky zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže. V Praze se uskuteční akce s populárními youtubery zaměřená na zdravé finanční návyky, upřesňuje Jana Merunková ředitelka yourchance a organizátorka GMW v Česku.

Akce pro studenty škol proběhne také například ve Vimperku, Litoměřicích, České Lípě, Olomouci, Liberci, Ostravě, Strakonicích, Hradci Králové, Jihlavě nebo Vsetíně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).