Hlavní navigace

Max banka umožní při konsolidaci či refinancování úvěrů zapojit i spolužadatele

24. 11. 2022

Sdílet

pomoc, peníze, finance, rada, smlouva, dluhy, exekuce, smlouva Autor: Depositphotos

Max banka působila dříve pod značkou Expobank. Před nedávnem se stala součástí finanční skupiny Creditas.

Max banka nově umožňuje v rámci refinancování úvěrů prostřednictvím služby Refixo zapojit do úvěru i spolužadatele, takže na službu s jeho pomocí může dosáhnout více zájemců. Banka nabízí konsolidaci nebo refinancování úvěru či úvěrů za 5,9 % ročně, pokud úvěr budete řádně splácet.

Řádné splácení znamená pokaždé něco jiného, Max banka má ale podmínky poměrně benevolentní. Řádně budete splácet v případě, že se nikdy se splátkou neopozdíte o více než 10 kalendářních dnů po splatnosti.

Službu je možné zřídit online přes web banky, která slibuje, že i pokud žádáte o úvěr se spolužadatelem, mělo by vyřízení trvat kolem deseti minut bez poplatků a nutnosti chodit na pobočku. Podmínkou je, abyste u sebe měli (vy i váš případný spolužadatel) občanský průkaz. Žádost je pak možné vyřídit už jen s chytrým telefonem.

Stačí vyplnit na webových stránkách Max banky svoje základní údaje (případně přidat údaje spolužadatele). Příjmy, výdaje nebo úvěrovou historii si se souhlasem klienta zjistíme v reálném čase sami díky výměně informací mezi finančními institucemi, úvěrovými registry a dalšími organizacemi. Proto u nás klient standardně nemusí předkládat například potvrzení o příjmu, vysvětlil Ondřej Makovec, vedoucí útvaru spotřebitelských úvěrů v Max bance.

Podle Max banky klienti Refixa celkově ušetří při řádném splácení v průměru kolem 55 tis. Kč. Naším typickým klientem je zaměstnanec s průměrným až nadprůměrným příjmem a výbornou platební historií. Jde například o úředníky, učitele a další kvalifikované profese, ale také technické pracovníky ve výrobě, doplnil Makovec.

Možnou úsporu si můžete nezávazně spočítat v on-line kalkulačce na webu banky.

Novinka mezi úvěry. Banka zrefinancuje půjčky za 3,49 % ročně Přečtěte si také:

Novinka mezi úvěry. Banka zrefinancuje půjčky za 3,49 % ročně

Konsolidace půjček je podle vás:

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).