Hlavní navigace

Máte rádi pivo? Nyní do něj můžete i investovat

Sdílet

Česká spořitelna začala nabízet Prémiový dluhopis Světové pivovary. Maximálně může svému majiteli za 4 roky vynést 12 % s garancí investovaných prostředků. Výnos dluhopisu je odvozen od koše akcií 7 mezinárodních pivovarnických společností.

Výnos Prémiového dluhopisu Světové pivovary závisí například na vývoji cen akcií největšího producenta piva na světě, společnosti Anheuser-Busch InBev, do jehož portfolia patří mj. světoznámé značky Stella Artois, Hoegaarden, Beck´s či Budweiser), nebo akcií jihoafrického gigantu SABMiller, který v České republice ovládá nadpoloviční část trhu prostřednictvím podniku Plzeňský Prazdroj, řekl Pavel Kráčmar, ředitel úseku retailové distribuce produktů finančních trhů České spořitelny s tím, že možná je také okamžitá dostupnost investovaných prostředků za tržní cenu v průběhu trvání dluhopisu.

pivo Hoegaarden
Autor: Hoegaarden

pivo Hoegaarden

Výnos dluhopisu se vypočítává na základě ročního pozorování vývoje koše sedmi akcií. Pokud je ke dni pozorování všech sedm akcií nad svou počáteční hodnotou, započítá se za daný rok prémie 3 %. Za každou akcii, která se v den pozorování nachází na své počáteční hodnotě nebo pod ní, se od prémie 3 % odečte 1 %, nicméně prémie nemůže být záporná. Prémie dosažené za jednotlivé roky pozorování se uzamykají a sčítají. Výsledná prémie je součtem prémií všech čtyř ročních pozorování, vysvětlil Kráčmar.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2014 15:37

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Aha, takže za každou ze sedmi společností, jejíž akcie za daný rok klesnou, strhnou klientovi 1% výnosu. Reálný výnos pro klienta tedy nic nebo 1% ročně, protože lze očekávat, že z těch sedmi společností dvě nebo tři za daný rok prostě nebudou v růstu. Naproti tomu, jiné z nich mohou mít třeba i 10% narůst, který si pro sebe shrábne banka a klientovi z něj nic nedá...

  Zase jenom další pokus o obalamucení lidí. Snad se to těm šmejdům z ČS nepodaří.

 • 6. 8. 2014 17:10

  cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Tak jasně že tohle nemůže být výnosný produkt už z principu konstrukce. Tyhle vklady jsou obvykle konstruované jako termínovaný vklad, kde se úrok použije na nákup opcí konkrétního aktiva (tady akcie pivovarů). Tady bych tipoval konkrétně na použití binární opce. Problém produktu je v tom, že úrok z termínovaného vkladu je minimální, takže i když se úspěchem všech sedmi opcí znásobí, pořád z toho budou jen 3%. No a když nedopadnou tři, tak to výnos zbylých čtyř už nic nezachrání. Samozřejmě bance provize zbyde vždy, ale v žádném případě 10%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).