Spočítejte si...

Zavřít

Máte obrat nad 150 000 Kč a jste živnostník? Odbory vás chtějí zdanit

Odbory navrhují, že pokud obrat živnostníka dosáhne více než 150 000 Kč, pak by podle měl platit minimální daň ve výši 1000 Kč. My jsme řekli: do 150 tisíc obratu by se neměly platit daně žádné, nad 150 tisíc obratu minimální daň ve výši tisíc korun. Bez toho, aby se jakýmkoli způsobem měnily paušály nebo se měnil přímo zákon, uvedl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Státnímu rozpočtu by to údajně podle odborů mělo přinést 10 miliard Kč.

Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky Karel Havlíček však považuje návrh za nesmyslný. Podle něj by se měla daň odvádět jednou ročně, podle toho, kolik živnostník vydělá: Každý má právo si za ten rok udělat určitý výsledek a z toho něco odvést. Není mi jasné, proč někdo říká, že to má být měsíčně – to je úplně mimo jakoukoli mísu – a ani nechápu, jakým způsobem by se to ve finále technicky dělalo, řekl Havlíček.

Předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda považuje návrh za „úchylný“. Jak může někdo postihovat živnostníka, který v podstatě nic nechce. Bude platit minimální daň, i když nic nevydělá? Kde to jsme? Princip daně je, že vydělám a z toho zaplatím daň, zlobil se Danda. 

Sto tisíc pro autobazary za úvěry v ohrožení Ministerstvo financí omezí počet spořících dluhopisů a sníží jejich výnos        
Iva
Iva (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
22. 4. 2014 9:39 Nový

Dotaz

celé vlákno

Jedná se o 150 000 korun ročně nebo měsíčně?
Předem děkuji!

Honzas
Honzas (neregistrovaný) 178.162.199.---
22. 4. 2014 12:52 Nový

Re: Dotaz

celé vlákno

Protože jde o daň z příjmu, myslí se roční obrat.