Spočítejte si...

Zavřít

Máte kamery v bytovém domě? Nově za ně bytovým družstvům hrozí pokuta až 5 milionů korun

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. To vymezuje podmínky, za kterých lze kamery použít. Pokud použití kamerového systému nebude v souladu s těmito podmínkami, hrozí bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek pokuta až 5 000 000 Kč.

V první řadě musí být nejdřív posouzeno, zda je přítomnost kamer nutná pro ochranu majetku a zda naopak příliš nezasahuje do soukromí obyvatel konkrétního domu.

Pokud se bytové družstvo rozhodne kamery instalovat, musí se registrovat jako správce osobních údajů. I samotná absence registrace je důvodem pro zmíněnou pokutu.

I tak ale není možné umístit je kamkoli. Kamerový systém by neměl natáčet například vstupy do jednotlivých bytů, neboť tím může dojít podle úřadu k zásahu do soukromí těch, kteří takové byty nejen obývají, ale i příležitostně navštěvují, říká Ondřej Preuss, advokát a zakladatel portálu dostupnyadvokat.cz.

Komerční banka nabízí možnost nainstalovat si do apple watch bankovní aplikaci Sazby zůstávají nízké, intervence se asi prodlouží        
Kamera
Kamera (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz
5. 2. 2016 11:15 Nový

Kamera ve výtahu

Vyměnili nám výtah a při té příležitosti dali do výtahu kameru. Oficiálně nám ale nic neřekli. Ani nevíme, kam tyto kamerové záznamy putují a kdo je může sledovat. Vajgar 590/III

Mandarinka
Mandarinka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 2. 2016 22:40 Nový

Re: Máte kamery v bytovém domě? Nově za ně bytovým družstvům hrozí pokuta až 5 milionů korun

No to je pořad kecu. Co je na tom špatného, když v dnešní zlé době a v době když jste sledování velkým bratrem se na ochranu nejen majetku, ale i nás všech ostatních umístí u vchodu nebo do výtahu kamery? Když nedělám nic za co bych se měl stydět, tak mi to nemůže vadit. Vždy rvou jenom ti, co mají co skrývat. Na druhou stranu přes Facebook si cizí lidi pustíme klidně do obyvaku nebo ložnice. Svět se zbláznil.