Hlavní navigace

Máte daňový nedoplatek! Finanční správa varuje před podvodnými e-maily

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 12. 2018

Finanční správa varuje občany před podvodnými e-maily. Někdo se přes ně snaží vylákat z lidí peníze, přičemž zneužívá jména finančních úřadů v Plzeňském kraji. E-mail vypadá jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Dlužník je vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet, který samozřejmě není účtem finančního úřadu. 

Podvodné e-maily jsou rozesílány z adresy podatelna@fsmfcr.cz a jsou podepsány jménem ředitelů finančních úřadů – Bohdan Kaprál nebo Ing. Mgr. Jaromír Lepič

Upozorňujeme, že se nejedná o zprávy rozesílané Finanční správou, oficiální doména Finanční správy má tvar: …@fs.mfcr.cz a čísla účtů Finanční správy jsou zveřejněna na webu Finanční správy, kde je možné si je zkontrolovat. Veškeré účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710, říká Petr Habáň, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Finanční správa zvažuje možné právní kroky včetně podání trestního oznámení na neznámého pachatele.

Znění podvodného e-mailu je následující:

Vážený pane,

na základě zpětného auditu daňových povinností pro daně z příjmu z podnikatelské činnosti za období 2015–2017 jsme zjistili, že u Vás evidujeme daňový nedoplatek ve výši (po zaokrouhlení) 23 567 Kč. Dále jsme Vám museli vypočítat penále ve výši (po zaokrouhlení) 9670 Kč. 

Tyto penále nám zákon 586/1992 Sb. umožňuje prominout, pokud svůj daňový nedoplatek uhradíte do 5 pracovních dnů od obdržení této výzvy na účet 670100–2211214278/6210.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).