Hlavní navigace

Mastercard spustil biometrickou platební kartu

Sdílet

Společnost Mastercard představila novou platební kartu, která má zabudovanou technologii ověření otisku prstu. Zkušební provoz této karty uskutečnila společnost v Jihoafrické republice u zaměstnanců řetězce supermarketů Pick n Pay a banky Absa Bank. Další testování se chystá i v Evropě, konkrétní místa budou veřejnosti oznámena později, uvedl Miroslav Lukeš, generální ředitel Mastercard pro Českou a Slovenskou republiku a Rakousko.

Biometrická debetní karta MasteCard. Potvrzení transakce pomocí otisku prstu. Zkušební provoz proběhl v Jihoafrické republice u zaměstnanců řetězce supermarketů Pick n Pay a banky Absa Bank. (04/2017)
Autor: Mastercard Inc.

Biometrická debetní karta Mastercard. Potvrzení transakce pomocí otisku prstu. Zkušební provoz proběhl v Jihoafrické republice u zaměstnanců řetězce supermarketů Pick n Pay a banky Absa Bank. (04/2017)

Při nákupu funguje biometrická platební karta stejně jako jakákoli jiná platební karta opatřená čipem. Při placení ji vsunete do terminálu u obchodníka a na vestavěný snímač otisků prstů přiložíte prst. Ten následně porovná váš otisk s údajem, který je uložený na čipu karty. Pokud údaje souhlasí, platba je schválena.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).