Hlavní navigace

Mall Pay se propojil s platební bránou ČSOB

Sdílet

Fintech Mall Pay dokončil plnou integraci do platební brány ČSOB. Možnost využívat při nákupu na internetu metodu odložené platby díky tomu získá až tisíc e-shopů.

Mall Pay je společný fintech Mall Group a ČSOB. Pro banku jde o první z kroků inovačního plánu, který má platební bránu připravit na užší propojování digitálního bankovnictví a e-commerce. Pro Mall Pay to pak znamená výrazné rozšíření portfolia e-shopů, kde je možné pomocí jejich metody platit za zboží nebo služby.

Díky odložené platbě může zákazník zboží zaplatit až po jeho doručení. Funguje to tak, že po přijetí objednávky obchodník expeduje zboží, které následně dostane zaplacené od provozovatele služby (Mall pay). Zákazník pak může zboží zaplatit bez navýšení do 14 dnů.

Zvolené řešení plné integrace je unikátní v celém regionu a v rámci Evropy ho e-shopům zatím nabízí jen průkopník odložených plateb, švédský fintech Klarna. Aktivace takzvané odloženky v jednotlivých e-shopech neproběhne automaticky, provozovatelům bude v případě zájmu spuštěna na základě uzavření smlouvy s Mall Pay, uvedla firma.

Mall Pay letos čekají také další novinky. V současné době finalizuje proces získání licence platební instituce, která jí umožní nabízet vlastní platební karty a prémiové účty. V kombinaci s větším množstvím zapojených e-shopů se chce stát nejvýznamnějším českým fintechem zaměřeným na mainsteamového zákazníka.    

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).