Hlavní navigace

Liftago hlásí pokles taxi přeprav. Zachraňuje jej ale nárůst nákladní dopravy

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 19. 1. 2021

Místo plánovaného 50% růstu v roce 2020 hodnota zprostředkovaných přeprav klesla o 34 % klesla na 265 milionů korun. Vyplývá to z ročenky společnosti Litfago, která patří mezi největší české zprostředkovatele taxislužby prostřednictvím mobilní aplikace (Android, iOS). Aplikace Liftago už umí nejen zprostředkovat taxislužbu, ale také posílat zásilky mezi dvěma osobami za tržní ceny odpovídající expresní kurýrní službě.

Podle Liftaga na trhu značně stoupla nejistota v další vývoj a s každým uvolněním klesá ochota znovu provoz omezovat. Sociální vazby i přepravy ve městě se výrazně změnily, alespoň podle výrazného poklesu taxi objednávek do hospod a restaurací nebo dle zahraničních cest za obchodními partnery. Dochází ke změně zvyků v dopravování do práce a z práce na úkor MHD, což může přinést dopravní problémy po době koronavirové.

Koronavirus stál Liftago dosud desítky milionů korun na ztrátách. Firma však současnou krizi osobní dopravy bere jako výzvu k urychlení přechodu Liftaga do platformy pro přepravu lidí i věcí.

A to se jí podle čísel daří. V logistických službách doručováná zásilek a nákladu hlásí nárůst o 6 tisíc procent. Na pandemii reagujeme rychlou adaptací a investicemi do inovací. I pro rok 2021 řadu novinek připravujeme a naši individuální i firemní zákazníci se o nich dozví nejdříve. Právě jejich loajalita během krize a otevřenost novinkám nám dodala potřebnou odvahu, říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel společnosti Liftago.

V roce 2020 Liftago obsloužilo přes půl milionu koncových zákazníků. K tomu společnosti přibylo přes 1500 firemních uživatelů taxislužby a přes 600 firemních partnerů logistiky.

Zajímavosti z ročenky Liftaga

  • Nejdelší doručovací trasa jednoho řidiče měla 49 zásilek.
  • U rychlého doručení byla průměrná doba doručení 30 minut od objednání a 18 minut od převzetí do doručení.
  • Řidiči ujeli 9,5 milionu km.
  • Průměrné hodnocení od zákazníků dostali 4,92* z 5 možných.
  • Nejaktivnější řidič odjel 4636 jízd zároveň s téměř dokonalým hodnocením 4,98*.
  • Nejdelší taxi jízda byla z Prahy do Vídně (450 km).
  • Nejaktivnější pasažér loni taxi využil k 913 jízdám.
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).