Spočítejte si...

Zavřít

"Lidumil" Honza Pospíšil si chtěl finančně pomoci jen sobě

Finanční analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí, který odhaluje případy praní špinavých peněz a financování terorismu, loni zajistil přes 3 miliardy korun. Nejkurióznější případ údajně byl v případě „Honzy Pospíšila“, což byla smyšlená osoba, která slibovala, že prostředky odeslané na její účet pošle zpátky, avšak zdvojnásobené.

Zjištěné skutečnosti však odhalily pouze chuť neznámé osoby (Honza Pospíšil i další používaná jména byla smyšlená, účty byly založeny na základě padělaných dokladů) pomoci finančně jenom sobě. V poměrně krátké době se na účtech sešlo přibližně 2,6 milionu Kč. Ze strany FAÚ byly  kroky k ukončení činnosti „lidumila“ Honzy Pospíšila včetně zajištění prostředků a podání trestního oznámení, uvádí zpráva.

Průměrný Čech utratí na pojištění 11 000 Kč Firmy hromadně propouštějí výrazně méně než před rokem        
Jakoubek
Jakoubek (neregistrovaný) ---.capitol.cz
17. 3. 2014 15:56 Nový

behem chvile 2,6 milionu hmmm.

celé vlákno

to bych rad videl ty osoby, ktery na nejakej inzerat poslou na nejakej ucet penize a cekaji az jim posle dvojnasobek zpatky. Podle me to budou nejaci duchodci co uz jim hlava neslouzi a nemaji mit svepravnost, tito lide za to uz defacto nemohou , je to nemoc

Jirka.st
Jirka.st (neregistrovaný) ---.nat.7data.eu
17. 3. 2014 16:23 Nový

Re: behem chvile 2,6 milionu hmmm.

celé vlákno

No na FB jich bylo hodně co to obhajovalo a chlubili se tim, že mu poslali peníze. A říkali jak jim je to jedno, když o ně přijdou jenom aby nevypadali jako blbci;)

al
al (neregistrovaný) ---.public.telering.at
17. 3. 2014 18:52 Nový

Re: "Lidumil" Honza Pospíšil si chtěl finančně pomoci jen sobě

Kdyby autor clanku jen trochu provedl recherch,zjistil by,ze jiz Viktor Lustig,rodak z Hostinneho v Krkonosich,pouzival tentyz trik pred cca 100 lety.
Ten ovsem pouzival ke zdvojnasobeni penez "kouzelnou skrinku",na kterou mu naletelo mnoho zamoznych lidi v USA.
Historie se opakuje!
Arsene,stale se divim,ze kromne papouskovani jiz znamych skutecnosti nedokazete stmelit fundovany prispevek a spokojujete se s tim,co je jiz jinde (a mnohdy drive)napsano.
Nezlobte se na me ale sedet u PC a vybirat a opisovat co jiz jini zverejnili......za to preci nemuzete byt placen!
Pokud ano-mate super job!