Hlavní navigace

Lidé z Kladenska ušetří. Města se propojí s Pražskou integrovanou dopravou

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 8. 2017

Kladensko se stane 26. srpna 2017 součástí Pražské integrované dopravy. Na jednu jízdenku bude možné cestovat pražskou MHD, vlakem a všemi autobusovými linkami mezi Prahou a Kladnem, Kladnem a Slaným, celou MHD v Kladně i dalšími doplňkovými regionálními spoji.

Díky Tarifu Pražské integrované dopravy lidé výrazně ušetří zejména při pravidelném dojíždění mezi Kladnem a Prahou, a to až 10 000 Kč ročně. Navíc ušetří za pražský úsek, pokud již vlastní předplatní jízdenku pro Prahu, uvedl náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek a dodal, že s jízdenkami PID bude také možné přestupovat na kladenskou MHD bez dalšího doplácení. Při cestách mezi Prahou a Kladnem bude platit jízdenka PID ve všech autobusových linkách i na železnici bez ohledu na dopravce.

Konkrétní změny ve veřejné dopravě daného regionu najdete na webu Středočeského kraje.

Teď se budeme snažit o urychlenou opravu železniční tratě mezi Kladnem a Prahou, aby cestování z této části kraje bylo rychlejší a příjemnější, nastínil další plány zástupců Středočeského kraje radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).