Hlavní navigace

Lidé z J.O. Investment slibovali až 100% zhodnocení, podle policie zpronevěřili miliardu

Sdílet

Lenka Kašparová 24. 2. 2020

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi z pražské společnosti J.O. Investment s.r.o., která nabízela zprostředkování investic na světových burzách v USA, Evropě a Asii. Klientům slibovali nereálné zhodnocení vkladů v řádu 30 % až 100 %. Na lep jim skočilo 2060 osob. Získané finanční prostředky ale investiční poradci místo vkládání do zázračně výhodných investic utratili na své soukromé potřeby, převážně k nákupu nemovitostí, luxusních vozidel a luxusního zboží.

Celkem tak podle policie zpronevěřili peníze v hodnotě přes 1 miliardu korun. Tiskový mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej řekl, obviněným nyní hrozí až 10 let vězení. Případ dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství. Během zásahu policie bylo provedeno 18 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Včasným zásahem došlo k rozsáhlému zajištění movitého a nemovitého majetku v hodnotě přesahující 1 miliardu korun.

Když vám někdo slibuje zhodnocení 30 – 100% zamyslete nad reálností takového slibu. Používejte zdravý rozum, vždyť je to totální nesmysl. Na tomto příkladu je jasně vidět, že jakýkoliv regulovaný subjekt v ČR zabývající se obchodováním s cennými papíry a správou aktiv je jednoznačně správnou a lepší volbou, protože vždy bude podléhat dohledu ČNB a má prokazatelnou historii, komentuje to Tomáš Pfeiler, analytik společnosti Cyrrus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).