Hlavní navigace

Fio banka výrazně snižuje poplatky za výběr z bankomatů, i v zahraničí

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 24. 2. 2020

Od pondělí 24. 2. 2020 Fio banka u svého běžného účtu bez poplatků sjednocuje poplatky z výběr za bankomatů. Jakýkoli výběr z bankomatu tak nyní stojí 25 Kč bez ohledu na to, kde. Tím dochází ke snížení ceny za výběr z bankomatů v zahraničí, a to z 80 Kč na 25 Kč. Bezplatné výběry po splnění podmínek se tak nyní vztahují i na zahraniční bankomaty.

Výběr z bankomatu jiné banky zíkáte bez poplatku za každé celé 4000 Kč součtu vyúčtovaných bezhotovostních transakcí uskutečněných kartou za jeden uzavřený kalendářní měsíc. Počet výběrů běz poplatků je omezen na pět vjednom měsíci. Jeden výběr bezplatně však máte vždy bez splnění podmínek. Výběr z bankomatů Fio banky je vždy bez poplatku.

Příliš se ale neradujte, protože na trhu už dochází ke standardnímu přenesení poplatků  na provozovatele bankomatů, kteří již běžně upozorňují na váš souhlas s dalším dodatečným poplatkem za použití bankomatu. V praxi to znamená, že za výběr z bankomatu v cizině si od vás Fio banka vezme jen 25 Kč, ale provozovatel bankomatu bude chtít např. 5 €.

Fio banka dále ruší poplatek 60 Kč za vklad následující po výběru, který je prováděný jednou osobou v lhůtě kratší než 90 minut.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).