Hlavní navigace

Lidé přeplácí léky až o několik desítek procent

Sdílet

Z výsledků měření služby Karsa Monitor vyplývá, že ceny volně prodejných léků se liší až o několik desítek procent. Ta porovnávala 470 produktů u 20 eshopů zaměřených na léky. Největší rozdíly jsou u vitamínů a výživových doplňků.

Například u Celaskonu je rozdíl v měření až 41 %. To znamená, že na jeho nákupu lze při správném výběru ušetřit až 64 Kč. Velké rozdíly ale byly zjištěny i u dalších léků, jako Endiaron, Smecta či Imodium. 

Hledáte vhodný doplněk stravy, lék nebo zdravotní pomůcku? Všechno spolu s tipy pro vaše zdraví najdete na našem novém webu 120na80.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2015 17:25

  Karel (neregistrovaný) 2001:718:2:----:----:----:----:----

  Chci si koupit např. 30 šumivých tabletek Celaskonu. Co na tom, že mají Celaskon za 120 Kč v eshopu někde v Ostravě, kde nabízejí kromě osobního odběru v Ostravě jen českou poštu za 100 Kč, když ho chci užívat v Praze. Nejlevnější eshop, který má odběry v Praze, je má za 130 Kč. Lékárny v Praze, kde je odběr zdarma, nemám poblíž. V zásilkovně, která pro mě není až tolik z ruky, ale zacházka to je, je to za 40 Kč. A to už se dostávám na cenu 170 Kč, kterou má nejdražší eshop a na tu samou cenu, kterou má lékárna v obchodním centru, kolem které se vracím z nákupu. Takže ano, přeplatil jsem, ale za pohodlí nejezdit přes celou Prahu za dopravu zdarma mi to stojí.

 • 3. 10. 2015 23:43

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Volně prodejné léky jsou stejně jenom chytáky na peníze. Nikdo o tom nepíše, ale třeba vstřebatelnost multivitaminů nebo těch iontových preparátů na klouby je zanedbatelná. Častokrát to nemá ani měřitelná efekt, na rozdíl od finančního.
  Ve své podstatě všechno, co je volně dostupné, je rámcově neškodné, ale zároveň také i neúčinné. Málokdo třeba tuší, že i skutečné léky nemají vždy a u všech lidí stejnou účinnost. Ta skutečná je až zoufale nízká.
  Platit za volně dostupné léky je hloupost. Snad kromě Ibalginu nebo Acylpyrinu, ale toho normální člověk nesní tolik, aby jej to zruinovalo. Mě vydrží ta krabička s Ibalginem klidně i dva roky. A tím pádem je mi vcelku jedno, kolik to stojí.
  Myslím, že to chce víc používat mozek, spíše jíst správně a zdravě a méně, nebo lépe vůbec nespoléhat na medikamenty.
  A je-li tu někdo masochista, stačí si prostudovat příbalový leták. 1% pomáhá (možná) a 99% škodí (zcela jistě).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).