Hlavní navigace

Kam ukládají lidé své peníze nejčastěji?

Sdílet

Nejoblíbenějšími způsoby ukládání peněz v České republice jsou termínované vklady a spořící účty. Obou možností využívá přibližně 42 % občanů. Investiční produkty vyhledává 18 % Čechů, komodity zajímají 9 % respondentů. Vyplynulo to z celorepublikového průzkumu, který provedlo ANO spořitelní družstvo.

Češi nejčastěji spoří na zajištění stáří, protože se obávají toho, že důchodové dávky jim nebudou stačit na zajištění požadované životní úrovně. Na stáří ukládá finanční prostředky 65 % dotázaných. Dalších 25 % respondentů šetří na pořízení vlastního bydlení a pouze 10 % spoří na své sny.

Celkem 85 % z dotázaných si ukládá pravidelnou úložku každý měsíc. Největší je zájem o termínované vklady (27 %), spořící účty (15 %) a investiční pojištění, které vyhledává necelá pětina Čechů (18 %). Necelá desetina (9 %) také investuje do komodit, nejčastěji do ropy, obilovin, drahých kovů a diamantů. Celkem 15 % Čechů má své finanční prostředky uloženy doma, 6 % respondentů ukládá peníze do stavebního spoření a 5 % má volné prostředky stále uloženy na běžných účtech a 5 % tvoří penzijní připojištění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).