Hlavní navigace

Lidé na stravenkách trvají

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 10. 2011

Se záměrem zrušit daňové zvýhodnění stravenek a závodního stravování nesouhlasí 93 % dotázaných v průzkumu agentury Factum Invenio. Stejných 93 procent vnímá negativně návrh minisiterstva financí, aby zaměstnanci místo stravenek dostávali daňovou slevu ve výši 250 korun měsíčně.

O osudu stravenek budou poslanci rozhodovat na začátku listopadu, možné však je, že se k nim návrh ani nedostane, protože proti němu jsou zásadně koaliční Věci veřejné a bez jejich podpory změna nemá šanci na úspěch. Jako nejpravděpodobnější východisko se zdá být právě řešení, které by vyslyšelo hlas lidu. Zvýhodnění stravenek by tak zůstalo a zaměstnanecká sleva na dani by do praxe nevešla.


Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2011 13:40

  AAA (neregistrovaný) ---.70.145.243.adsl.nextra.cz

  Ono totiž záleží, v jaké lokalitě se kladou otázky, jiné je to v Praze, kde je státní správa, cizí společnosti...a jiné v okrajových krajích, které nejsou tak lukrativní pro kanceláře...,kde jsou živnostníci kterým stravenky nikdo nedá,kde firmy zhluboka dýchají a jsou tak nějak rády, že přežívají...on i ten průměrný plat je dosti zkreslený...když ten Roman z ČEZu bral tolik...tak kolik je těch nízkopříjmových lidí na průměr cca 23000hrubého??? Vše je zkreslené-pište pravdu, dojedte třeba do Děčína, Ústí, Plzně...Budějo­vic...

 • 21. 10. 2011 15:59

  Pardál II. (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Po uvolnění cen po revoluci asi v r.1992 p.ministr financí taky nedával všem částku kolem 140 Kč na tzv.rohlíky.No některým občanům se tato částka tehdy objevila přímo ve mzdě na výpl.pásku.Tak nech dnes nehovoří jiný minstr finací o jakési nespravedlnsti na pobírače stravenek nynějších!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).