Hlavní navigace

Lidé jsou nejvíce spokojeni s nabídkou služeb a zboží

Sdílet

Redakce 24. 7. 2009

Z pravidelného výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění, který proběhl mezi 8. až 15. červnem letošního roku, je nejvíce lidí spokojeno s nabídkou služeb a zboží (76 %) a dále pak s nabídkou kultury (61 %). Žádná další položka nedosáhla spokojenosti 50 %. Nejvíce jsou lidé nespokojeni se stavem korupce (80 %), hospodářské kriminality a mírou nezaměstnanosti (shodně po 73 %). S politickou situací v zemi je nespokojeno 62 % a s fungováním hospodářství pak 57 % dotazovaných. V dalších oblastech jsou lidé nespokojeni s bezpečností (54 %), sociálními jistotami a s přistěhovalectvím (shodně po 51 %).

Se zdravotnictvím jsou častěji nespokojeni starší lidé (48 %). Členství České republiky v Evropské unii hodnotí lépe obyvatelé velkých měst (42 %), kteří jsou spokojeni i s dopravní obslužností (42 %). Ti nejsou naopak příliš spokojeni s kvalitou životního prostředí (30 %).

Platí vztah, že všichni dotázaní, kteří označili životní úroveň své domácnosti jako dobrou, hodnotí ostatní položky o něco lépe než zbylí respondenti. Výjimku tvoří pouze položky korupce a hospodářské kriminality, kde nejsou sledovány v závislosti na životní úrovni respondenta statisticky významné rozdíly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).