Hlavní navigace

Většina lidí by preferovala krizová opatření vedoucí k udržení a tvorbě nových pracovních míst

Sdílet

Redakce 31. 3. 2009

Dvě třetiny občanů by při řešení dopadů finanční a hospodářské krize daly přednost opatřením, která by vedla zaměstnavatele k udržení a k tvorbě nových pracovních míst. Pouze třetina občanů by spíše uvítala opatření k udržení životní úrovně obyvatel. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM.

Další výzkum STEM hodnotil, jak české domácnosti v době hospodářské krize vycházejí se svým příjmem. V současné době má větší či menší problémy s tím, jak vyjít se svým příjmem, až dvě třetiny populace. Nejpočetněji (43 %) jsou zastoupeni lidé, pro které je nutnost vyjít s příjmem domácnosti spojena s určitými obtížemi, i když zřejmě nejde o problémy zásadního rázu. Velké obtíže při uspokojování potřeb domácností ze svých současných příjmů uvádí 7 % občanů a přibližně stejně velká skupina (6 % lidí) naopak vychází se svým příjmem snadno nebo velmi snadno.

Do „problémové“ skupiny patří zejména lidé s nižší úrovní vzdělání (74 % se základním vzděláním a 76 % vyučených), lidé pracující v dělnických profesích (78 %), důchodci (73 %) a nezaměstnaní (95 %).

Od roku 2001 se podíl lidí uvádějících obtíže při hospodaření se svým příjmem zvýšil o 6 procentních bodů (z 60 % v březnu 2001 na současných 66 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).