Hlavní navigace

Letní úrazy: Jaké jsou ty nejběžnější?

Sdílet

Léto je doba dovolených. Bohužel se ale ani o dovolených nevyhneme úrazům. V letošním roce se mnoho Čechů rozhodlo strávit svou dovolenou na horách místo u moře. V minulosti během letních měsíců většina klientů mířila k moři a častěji převládaly úhrady za zdravotní komplikace spojené s vodními radovánkami a pobytem na slunci, řešili jsme ošetření spadající do ordinací ORL, popáleniny, úpaly, případně trávicí problémy. Nyní přibývá případů, kdy turisté tráví aktivní dovolenou v horách, uvádí Jan Vlček ze Slavia pojišťovny.

Nejčastějším letním zraněním je tak poranění rukou a nohou následkem pádu z kola. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila Slavia pojišťovna.

V létě si lidé v horách většinou poraní ruce a nohy, nejedná se však tak často o zlomeniny, jako v zimních měsících, ale jde spíše o tržné rány, pohmožděniny nebo poranění kloubů. I když průběžně přibývá cyklistů s přilbou, která je v horském prostředí obzvlášť důležitá, stále bohužel dochází také k nebezpečným zraněním hlavy. Těch jsme během letní sezóny ošetřili už přes 350, říká Jiří Brožek, náčelník Horské služby ČR.

Často také dochází k výjezdům pro pěší turisty, kteří neodhadli své síly či podcenily momentální povětrnostní podmínky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).