Hlavní navigace

Lesy ČR chtějí prodat na burze 200 000 kubíků dřeva

Sdílet

Jiří Velinský 20. 10. 2008

Podstatně více dřeva než v první polovině letošního roku chce zobchodovat státní podnik Lesy České republiky (LČR) do konce letošního roku na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK). V rozhovoru pro agenturu Mediafax to v pondělí uvedl mluvčí LČR Radek Drahný.

Zatímco v prvním pololetí nabídly LČR prostřednictvím ČMKBM zhruba 46 000 kubíků dřeva, ve druhém pololetí by to mělo být podle mluvčího 200 000 kubíků. Rádi bychom tento obchodní kanál využívali ještě více, bohužel nemáme zatím dostatek obchodních partnerů, kteří by námi nabízené dřevo kupovali, podotýká Drahný.

Právě nabídka LČR přitom podle jeho slov tvořila dominantní podíl obchodů na kladenské burze v uplynulém týdnu, kdy vytvořila ČMKBK letošní rekord. Podle mluvčího burzy Martina Soukupa se v průběhu burzovního shromáždění 16. října 2008 prodalo celkem 14 800 kubíků dříví za více než 20 milionů korun. Stalo se tak v 19 kontraktech na dodávku smrkových a borových výřezů pro pilařské zpracování a listnaté vlákniny. Zvýšení prodejů dřeva na otevřených trzích, tedy prostřednictvím komoditních burz a aukcí, avizoval v minulosti několikrát i generální ředitel LČR Jiří Novák.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).