Spočítejte si...

Zavřít

Lékaři chtějí inkasovat pacienty za vystavení neschopenky

Česká lékařská komora požaduje zavedení poplatku za vystavení neschopenky. Činil by 100 Kč a platil by ho přímo pacient. Nyní za její vystavení lékař dostává od zdravotní pojišťovny 5,25 Kč, stejnou částku mu pojišťovna platí i za ukončení pracovní neschopnosti.

Proti zavedení tohoto poplatku se ohradil Svaz pacientů, který považuje návrh za nepřijatelný. Kde kdo chce více peněz, ale každý by se měl zamyslet, jestli to může rozumně zdůvodnit. Zvláště u lékařů bychom snad mohli očekávat přiměřenou soudnost. A požadavek vybírat stokoruny za napsání neschopenky tomu nenasvědčuje, uvedl Josef Mrázek, viceprezident Svazu pacientů. V pátek by se měla situace vyjasnit u příležitosti porady předsedů okresních sdružení České lékařské komory, kde chce její prezident návrh předložit ke schválení. Pokud by opatření prošlo, musí ho ještě schválit ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo práce a sociálních věcí.

HDP nadále mírně roste Některé hypotéky nabízejí mimořádné splacení zdarma        
anna
anna (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz
9. 12. 2009 16:41 Nový

jsem pro poplatek

celé vlákno

vystavení 5 dílů PN a ještě 2× měsíčně léstek na peníze pro zaměstnavatele stojí čas,potom je třeba zohlednit zapsání do evidence PN a odepsání v době konce PN.Dále je třeba I díl při vystavení poslat na SZ a po ukončení zase II díl tamtéž. Jde o porto, obálku a o to , že to někdo musí na poštu odnést.
Takže si myslím , že 10,40 celkem za stávající agendu nelékařskou je velice málo.

boban
boban (neregistrovaný) 84.242.73.---
9. 12. 2009 22:43 Nový

Re: jsem pro poplatek

celé vlákno

co to je za blbost, muj lekar strci 5 slepenych dilu PN do tiskarny, kde na klavesnici dopise cislo diagnozy a necha vytisknout, cela operace trva 5 sekund, to same s receptem, za co by vlastne ten doktor mel dostavat penize? muze byt uz vubec rad, ze k nemu zajdu a ma za me body, co vlastne dela? zjisti, co mi je, posle me na vysetreni a dal se nestara, tlak nezmeri, kdyz ho nepozadam a vubec se jinak o muj zdravotni stav nezajima, jen o mych potizich, ktere mu sdelim…

boban
boban (neregistrovaný) 84.242.73.---
9. 12. 2009 22:48 Nový

Re: jsem pro poplatek

celé vlákno

navic, kdo bude platit mi za to (hradit naklady za dopravu na socialni zabezpeceni), ze musim litat po uradech, abych vubec dostal PN( okradenou o prvni 3 dny -to asi nejsem nemocny) zaplacenou o mesic pozdeji, tento system je tak prasteny, ze uz nevim, snad je dobry pro flakace, ale pro opravdu nemocne?

boban
boban (neregistrovaný) 84.242.73.---
9. 12. 2009 22:56 Nový

Re: jsem pro poplatek

celé vlákno

naopak pro vetsi zisk bodu me nuti vzdy po tydnu i s horeckou k nemu prijit opet po zaminkou, jak dopadlo vysetreni, tim padem vyinkasovat dalsich 30 Kč. Podotykam, ze navsteva v jeho ordinaci netrva dele, nez 5 minut…

hohr
hohr (neregistrovaný) 82.100.0.---
10. 1. 2010 16:42 Nový

Re: jsem pro poplatek

celé vlákno

pokud platba za vyšší náklady práce lékaře,ať je uhradí pojišťovna,proč stále další snahy žďímat pacienty nebo hradit jen skutečné náklady,to brzy budeme platit i za sezení na židli v čekárně

Martin
Martin (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
13. 1. 2010 19:19 Nový

Re: jsem pro poplatek

celé vlákno

To není blbost! Už jen to, že se s každým tím dílem musí jít na poštu po pracovní době, dát tam známku a navíc to poslat doporučeně .. kdo tam bude za pět korun pořád lítat. Navíc to není ani na tu známku!

MoB
MoB (neregistrovaný) ---.warnet.cz
9. 12. 2009 17:44 Nový

Re: Lékaři chtějí inkasovat pacienty za vystavení neschopenky

celé vlákno

Já bych rád, aby to tak začalo platit i u učitelů – ti totiž taky dělají plno věcí, které nemají nic společného s výukou. Tím méně času jim pak zbývá na učení a protože jej pak berou z volného času, tak tím méně času jim pak zbývá na vlastní život.

jeskynka
jeskynka (neregistrovaný) ---.20.broadband15.iol.cz
13. 12. 2009 19:39 Nový

nehoráznost

Náš stát už neví jak lidi okrádat, je to prostě nehoráznost.