Hlavní navigace

Lancia po Havlovi má nového majitele. Její historie znásobila cenu

Sdílet

Jiří Hovorka 30. 7. 2018

Tmavě modrá Lancia Kappa, se kterou najezdil prezident Václav Havel 31 tisíc kilometrů má nového majitele. Za auto z roku 1997 dal 400 tisíc korun. Havel auto v roce 2006 prodal tehdejšímu majiteli sítě autobazarů AAA Auto Anthony Dennymu. Od té doby italský vůz nenajel prakticky nic a zůstal tak v původním, velmi dobrém stavu.


Autor: AAA Auto

Lancia Kappa po Václavu Havlovi s původní SPZ.

Jsme velmi rádi, že pan Denny dal důvěru naší značce Mototechna Classic, pod jejíž hlavičkou se tento unikátní kousek v neděli prodal za 400 000 Kč, říká provozní ředitel AAA Auto Petr Vaněček. Na zveřejněný inzerát se prý ozvalo devět vážných zájemců, cena ale i tak zůstala na původně požadované sumě.

Lancia Kappa bez zajímavé historie se dnes dá podle dat AAA Auto sehnat v řádu nižších desetitisíců, hezké a zachovalé kusy od sta tisíc korun.


Autor: AAA Auto

Náhled do servisní knížky po VH.

Cena vozů po slavných osobnostech, zejména těch s celosvětovým přesahem, kterým byl i prezident Václav Havel, se určuje relativně těžko. Zpravidla si stávající majitel zvolí částku, kterou by chtěl za vůz dostat a čeká, až se najde zájemce, pro kterého je vlastnictví vozu zajímavé. Při určení ceny jsme zároveň vycházeli i z prodeje první prezidentské Lancie, kterou před několika lety získal nový majitel za obdobnou částku, říká regionální manažer výkupu AAA Auto Jindřich Topol.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 7. 2018 14:36

  Lee Jouda (neregistrovaný) ---.tor.ninja

  Styděl by se koupit automobil po kulisákovi, opilci a konfidentovi STB Havlovi.

 • 30. 7. 2018 23:18

  lancia (neregistrovaný) 89.24.61.---

  Já miluju veterány a tady bych neřešil kdo byl majitel. Spíš, že to spadá pod skvosty,ale to pochopí opravdu jen vášnivec veteránů.

 • 28. 8. 2018 13:10

  David Dvořák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Áčka to udělala velice chytře. Chvíli auto podrželi a cena stoupla několikanásobně. Chytré! Každopádně to není pro každého, jen pro opravdové sběratele. Já sám jsem zvědav co tam mají Áčka v záloze dál a čím nás překvapí :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).