Hlavní navigace

Kyberzločinci mají novou fintu. Cílí na fotbalové nadšence

Sdílet

Společnost Check Point Software Technologies vydala varování spojené se začátkem mistrovství světa ve fotbale. Kyberzločinci se totiž snaží zneužít fotbalové nadšence a lákají je ke stahování rozpisu a sledování výsledků.

Pokud otevřete přílohu e-mailu, aktivujete malware „DownloaderGuide“, který se obvykle využívá ke stahování potenciálně nežádoucích programů a instalaci aplikací, jako jsou panely nástrojů, adware nebo systémové optimalizátory. Kampaň, kterou kyberzločinci aktuálně používají, obsahuje v přílohách  různé spustitelné soubory a všechny byly poslány v e-mailech s předmětem: World_Cup_2018_Schedule_an­d_Scoresheet_V1.##_CB-DL-Manager.

Kampaň byla poprvé detekována 30. května 2018 a vrchol byl zatím 5. června 2018. Ovšem se zahájením šampionátu získala kampaň novou dynamiku a lze očekávat další inovace.

Kyberzločinci se snaží využít fotbalové horečky a doufají, že zaměstnanci budou méně ostražití při otevírání nevyžádaných e-mailů a příloh. Je proto důležité, aby organizace zaměstnancům připomněly osvědčené postupy v oblasti bezpečnosti, říká Petr Kadrmas, SecurityEngineerEasternEurope ve společnosti Check Point.

Během měsíčního turnaje se dá očekávat, že se objeví další online podvody a kyberútoky spojené s šampionátem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).