Hlavní navigace

Kterým úsekům je lepší se vyhnout? Allianz zveřejnila novou automapu

Sdílet

Allianz pojišťovna zveřejnila novou dopravně-bezpečnostní mapu, která upozorňuje na nejrizikovější silnice v České republice. Aktuální mapa tak ukazuje nejrizikovější úseky za rok 2018.

Žebříček nejrizikovějších úseků.
Autor: Allianz pojišťovna

Žebříček nejrizikovějších úseků.

Zvýšit pozornost byste tak měli především na křižovatce východně od obce Suchdol v okrese Kutná Hora. Loni se tam staly tři vážné nehody, z nichž si čtyři lidé odnesli těžká zranění.

Oproti roku 2017, kdy byly nehodové lokality nejvíce soustředěny do východní poloviny republiky, byl v roce 2018 dominantní podíl nově vzniklých lokalit ve Středočeském a Českobudějovickém kraji. V každém z nich se z 10 nejrizikovějších lokalit nachází tři, uvádí Jaroslav Heinrich z HBH.

Třetí nový nejrizikovější úsek a zároveň druhý nejhorší ve Středočeském kraji identifikovala Automapa Allianz na silnici I/12 při vjezdu do obce Rostoklaty na Kolínsku. V jihovýchodním cípu obce se loni odehrály dvě nehody, ze kterých 6 osob vyvázlo s těžkými zraněními. K nehodám došlo v červnu a červenci, obě se odehrály v brzkých ranních hodinách.

Z top desítky nejnebezpečnějších úseků se v roce 2018 hned tři nové lokality objevily ve Středočeském a Jihočeském kraji, po jedné v kraji Moravskoslezském, Ústeckém, Jihomoravském a Karlovarském.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).