Hlavní navigace

Které letecké společnosti jsou na evropské černé listině?

Sdílet

Gabriela Hájková 5. 12. 2011

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) vydala aktualizovanou černou listinu leteckých dopravců. Obsahuje 273 leteckých společností, které létají na pravidelných dopravních linkách, ale nesplňují přitom bezpečnostní standardy zemí EU. Tyto společnosti tak mají zakázáno působit na území EU, jinde ve světě se s nimi ale můžete běžně setkat. 

V případě, že si klient zakoupí letenku u prodejce na území EU a letecký přepravce je přiřazen na tuto Černou listinu, je prodejce letenky či cestovní kancelář povinna nabídnout cestujícímu možnost vrácení peněz nebo přesměrování zdarma na jiný let v případě, že se cestující  rozhodl necestovat původně objednaným letem, uvedl Tomio Okamura, mluvčí AČCKA s tím, že každý prodejce letenek v EU, tedy i v České republice, musí mít tuto Černou listinu vystavenou na viditelném místě, aby do ní mohl klient kdykoliv nahlédnout.

Nejčastěji seznam obsahuje společnosti z Afriky, bývalých zemí Sovětského svazu a jihovýchodní Asie. Aktuální znění Černé listiny naleznete na webu AČCKA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).