Hlavní navigace

Koruna ve středu jde proti dolaru, ten posiluje

Sdílet

Jiří Velinský 5. 11. 2008

Koruna ve středu dopoledne propadla k euru až na kurz 24,22 CZK/EUR, následně zkorigovala a nyní se drží na kurzu 24,15 koruny za euro. K dolaru koruna oslabila na úroveň 18,75 koruny za dolar v logickém protipohybu k sílícímu dolaru na eurodolarovém trhu.

Fluktuace kurzu koruny, zlotého i forintu nadále sledují celkovou náladu na světových trzích, kde se vyšší zájem o riziková aktiva překrývá s oslabováním dolaru a japonského jenu, používaných k financování investic, a naopak, komentoval vývoj na devizových trzích analytik společnosti Patria Finance Tomáš Vlk. Podle něj zveřejnění zahraničního obchodu korunu z vnějšího vlivu nevytrhlo i přes to, že jeho přebytek za září byl sice menší, než se čekalo, neodchýlil se však od očekávaných hodnot tolik, aby na sebe strhl větší pozornost.

Jestliže včerejší den byl pro dolar ve znamení výrazného propadu, dnešní ráno mu pomáhá ztráty rychle umazávat. Kurz USD/EUR se pohybuje na 1,2825, ke koruně posiluje na 18,85 CZK/USD, volatilita zůstává vysoká, doplnil Vlk. Podle něj se na sílícím dolaru jen částečně podepsaly americké volby. USA budou mít demokratického prezidenta a stejná strana zvýrazní svou převahu i v obou komorách Kongresu. To by mělo urychlit prosazení dalších krátkodobých opatření na podporu ekonomiky, míní Vlk.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).