Hlavní navigace

Koruna v úterý k euru stagnuje, k dolaru posiluje

Sdílet

Jiří Velinský 4. 11. 2008

Koruna s eurem v úterý od ranního startu stagnuje na úrovni 24,30 koruny za euro. Po úvodním oslabení k dolaru koruna nabírá dech paralelně s tím, jak dolar slábne k euru.

Koruna začala úterní obchodování klidně a vůči euru se pohybuje blízko včerejších 24,30 CZK/EUR. Důvody k většímu pohybu dnes chybí, konstatoval v komentáři Tomáš Vlk, analytik společnosti Patria Finance.

Z domova žádné podstatné zprávy nejsou a v regionu je relativní klid. Jako negativní faktor může na korunu v úterý působit další posílení dolaru, které přináší forintu se zlotým mírné ztráty. Po divokém minulém týdnu však dochází ke stabilizaci.

Ráno dolar posílil na kurz 1,2660 USD/EUR, respektive proti koruně na 19,20 CZK/USD. Dopoledne však dolar otočil a aktuálně je na kurzu 1,277 dolaru za euro. V souladu s tímto pohybem nabrala dech koruna a aktuálně se obchoduje k dolaru v kurzu 18,97 koruny za dolar.

V dnešním kalendáři figurují ceny výrobců v eurozóně. Výrobní inflace by podle očekávání měla polevit a podpořit očekávání rychlejšího snižování sazeb ECB. Odpoledne pak vyjdou americké tovární zakázky. Od nich se čeká pokles o necelé procento, vliv na trhy by však měl být omezený, doplnil Vlk.

Kurzy měn na Měšec.cz

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).