Hlavní navigace

Koruna ve čtvrtek dopoledne mírně oslabuje k euru, s dolarem stagnuje

Sdílet

Jiří Velinský 6. 11. 2008

Koruna od ranního startu k euru ztrácí a aktuálně se obchoduje v kurzu 24,65 koruny za euro (start 24,50 CZK/EUR). K dolaru koruna od rána osciluje kolem kurzu 19,05 koruny za dolar.

Oslabebení k euru je v souladu s pesimismem, který znovu převládl na světových trzích. Očekávání velmi slabých čísel z amerického trhu práce opět dávají průchod špatné recesní náladě. O hlavní zprávy se dnes postarají centrální banky, uvádí Tomáš Vlk, analytik společnosti Patria Finance.

Vlk připomněl, že vedle ČNB bude o úrokových sazbách rozhodovat také britská centrální banka. V tomto případě trh očekává snížení sazeb o 50 bodů, avšak spekuluje se i o výraznějším snížení vzhledem k tomu, jak ekonomika rychle zamířila do recese. O 50 bazických bodů by pak měly klesnout i sazby ECB. Je přitom větší riziko, že sazby klesnou více než méně. Jednání ECB bude velmi důležité, může ukázat razantní změnu politiky s tím, jak proinflační rizika významně zeslábla a ekonomika rychle ztrácí dech. Větší důraz na rizika pro ekonomiku by byla náznakem, že pokles sazeb bude pokračovat, doplnil Vlk.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).