Hlavní navigace

Francie zvyšuje odhady deficitu veřejných financí

Sdílet

Jiří Velinský 6. 11. 2008

Éric Woerth, francouzský ministr pro rozpočet, zvýšil odhady na deficit státního rozpočtu pro rok 2009. Ve čtvrtek to sdělila agentura Reuters s tím, že před časem se očekávalo, že deficit Francie dosáhne 2,7 procenta HDP, nyní Woerthovo ministerstvo očekává deficit ve výši 3,1 procenta.

Woerth také na čtvrtečním setkání francouzské horní komory parlamentu prohlásil, že i letošní deficit bude vyšší, než se předpokládalo, a že se zvedne z 2,7 procenta na 2,9 procenta francouzského hrubého domácího produktu (HDP). V roce 2010 deficit začne klesat a měl by podle ministra dosáhnout 2,7 procenta, v roce 2011 prý dosáhne 1,9 procenta a o rok později dokonce jen 1,2 procenta HDP.

Již v pondělí prohlásila Evropská komise (EK), že rozpočty států eurozóny budou v budoucích letech negativně ovlivněny finanční krizí. Deficity ve státech eurozóny se letos podle EK více než zdvojnásobí na 1,3 procenta, v roce 2009 dosáhnou 1,8 procenta a pro rok 2010 je predikce na dvě procenta z HDP. Čtěte více: Ministerstvo financí odhaduje vládní deficit pro rok 2008 ve výši 58,3 mld. Kč

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).