Koruna atakuje hranici 27 Kč za euro

Koruna je nejsilnější od provedení devizových intervencí v roce 2013 a překonala hranici 27,20 Kč za euro, nyní je k dostání už za přibližně 27,19 Kč. Guvernér České národní banky Miroslav Singer oznámil, že důležitá je především hranice 27 Kč za euro: Zodpovědní a profesionální tvůrci (hospodářské) politiky pečlivě váží každé slovo, které může mít vliv na vývoj kurzu, neboť čím blíže budeme k hranici 27 korun za euro, tím větší je pravděpodobnost pro reakci měnové politiky ČNB, uvedl Singer s tím, že v okamžiku, kdy by koruna posilovala pod hranici 27 korun za euro, tak obchodníci ČNB mají pokyn ten kurz v blízkém okolí držet, respektive v takovém případě intervenovat.

Nicméně ta hladina, kdy by přesně začali, je na nich, my jim úmyslně nechceme dělat mikrořízení jednotlivých operací, dodal guvernér pro ČT24. K tématu čtěte: Seriál Devizové intervence ČNB

Řecko chce peníze z privatizace "prožrat" Českomoravská stavební spořitelna rozdává tablety k úvěrovým smlouvám        
Dr.X.Crement
Dr.X.Crement (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz
18. 3. 2015 8:46 Nový

Koruna si nezaslouží nízký kurs:

protože se nechová jako ECB a netiskne ničím nepodložené papírky jako na běžícím páse.Kč by se měla spíše časem přiblížit 20Kč/€ a teprve poté uvažova t o zavedení €.