Spočítejte si...

Zavřít

Konec sporů s retroaktivitou u stavebka, rodící se vláda vymyslela kličku - 50% daň

Stavební spoření bude nejspíš podstatně nevýhodnější již od letošního roku. Miroslav Kalousek, navržený na ministra financí v Nečasově vládě, v rozhovoru pro Hospodářské noviny nastínil radikální plán nové vlády. Ta si nebude lámat hlavu snížením státní podpory, což se až doposud očekávalo, a co by podle zástupců stavebních spořitelen nebylo v souladu s právem, ale zavede na státní podporu spoření daň, a to v bezprecedentní výši 50 %. Fakticky tak dojde přesně k tomu, co zástupci nové vlády potřebují. Vyplácená státní podpora se zmenší o polovinu a státní kasa ušetří podle odhadů necelých 7 miliard Kč.

Pokud návrh bude skutečně převeden do praxe, pak majitelé smluv uzavřených před rokem 2004 dostanou již za rok 2010 státní podporu ve výši 2250 Kč (doposud 4500 Kč), majitelům později uzavřených smluv stát připíše 1500 Kč oproti současným 3000 Kč. Podle Kalouska budou daň odvádět stavební spořitelny.

Podívejte se, co návrh provede se zhodnocením státní podpory při roční úspoře 20 000 Kč:

Poštovní datové zprávy jsou od července bez omezení Češi se bojí o své důchody, penzijní fondy jim ale stačí        
PavelS
PavelS (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
3. 7. 2010 14:07 Nový

50% daň?

celé vlákno

Účelově zavedenou 50% daň na státní příspěvek nelze nazvat jinak než krádež v rámci zákona. Žádný jiný příjem nebude mít ani přibližně tak vysoké zdanění. Je viďět komu nová vláda a parlament přeje. Zachovat sociální smír s nejnižšími příjmovými skupinami, zachovat příjmy nejvyšších příjmových skupin a tedy realizovat úspory státního rozpočtu především na středních příjmových skupinách. Bohužel se s tím nedá do přístích voleb nic dělat, až na řešení za hranicí zákona.

hm
hm (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
7. 7. 2010 15:56 Nový

Re: 50% daň?

celé vlákno

typické ochcánkovství , typické pro politickou pakáž, kterou si bohužel občané dobrovolně zvolili (né žte by měli mnoho alternativ) zajímavé, co na to ústavní soud