Spočítejte si...

Zavřít

Konec devizových intervencí zřejmě až začátkem příštího roku

Příhodným obdobím pro ukončení devizových intervencí České národní banky, které ve výsledku oslabily korunu takřka o 10 % na současných 27,5 Kč, by mohl být začátek příštího roku. Myslí si to hlavní analytik společnosti Patria David Marek.

Následně při pokračování akcelerace hospodářského růstu by v prvním či druhém čtvrtletí příštího roku měla ČNB začít zvyšovat úrokové sazby, říká Marek. To by konečně mohlo rozpohybovat směrem vzhůru také úrokové míry komerčních bank, které už pátým rokem klesají.

Státní rozpočet skončil v lednu rekordním přebytkem 45 miliard Muži jsou se svou životní úrovní spokojenější než ženy        
nori aura:51

Re: Konec devizových intervencí zřejmě až začátkem příštího roku

celé vlákno

Tak dlouho budou intervenovat, až jim dá někdo tvrdě přes prsty a to jakýmkoliv způsobem. Já jsi myslím, že vrchní velení ČNB musí mít docela strach o své zdraví ?

Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
5. 2. 2014 13:10 Nový

Re: Konec devizových intervencí zřejmě až začátkem příštího roku

celé vlákno

Nebude to trvat dlouho a Singr rezignuje ze zdravotních důvodů a Zeman jmenuje Rusnoka guvernérem. Moc bych za to nedal, ale situace se vyřeší do léta.
Jinak mimo jiné NBP ponechala úrokové sazby na zlotém na 2,5%. Není už načase, že když už jsme vykopli Nečase aby vyletěl i Singr a ČNB zvedla úrokové sazby ? Pak by bylo i reálné, že se dohrabe i k ještě nějakým dalším intervencím. Bez toho opatření si už v ČNB ani neškrtnou a spíš budou muset intervenovat aby si tu bezcenou korunu někdo ze zahraničů vůbec někdo koupil.