Hlavní navigace

Končí vám tříletá fixace? Na nižší sazbu už možná nedosáhnete

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 11. 2017

Úrokové sazby hypotečních úvěrů se zvyšují a v některých případech se brzy dostanou na úroveň běžnou před třemi roky. V následujících měsících očekáváme pokračující nárůst úrokových sazeb hypoték. Předpokládáme, že průměrná nabídková sazba hypoték poskytovaných do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti by mohla do konce roku vystoupat ze stávajících 2,25 % na 2,35 %. Tedy zpět na ceny, za které banky tento typ hypoték nabízely a také poskytovaly před 3 roky, potvrdil Luboš Svačina, mluvčí společnosti Golem Finance. Po sedmi letech se tedy podle něj mění trend, kdy měly sazby tendenci klesat.

O úrokové sazbě bude opět potřeba s bankou vyjednávat a za zvážení rozhodně stojí rezervace úrokové sazby ještě před termínem konce fixace. Některé banky to dokážou i 12 a více měsíců dopředu, upozornil Svačina. 


Autor: Golem Finance

Dodal také, že situace se zatím týká pouze úvěrů s 3letou fixací a LTV do 70 % resp. úvěrů do 80 % LTV. U 5letých fixací je situace výrazně lepší. Sazby se na přelomu roku 2012 a 2013 pohybovaly okolo 3 procent, takže by stávající klienti s končící 5letou fixací měli stále ještě získat od banky výhodnější nabídku, než v době před pěti lety. Pokud od banky přijde nabídka horší, určitě stojí za to kontaktovat nezávislého hypotečního makléře a nabídku s ním konzultovat, vysvětlil také Libor Ostatek, ředitel Golem Finance.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 11. 2017 13:26

    Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    tak pokud sazba dle clanku vzroste ze soucasnych 2,25 na hrozivych 2,35 tak to zcela jiste budou hypotekari "bankrotovat" jeden za druhym :-)))

    Jedna desetina procenta to jest z kazdeho 1 Milionu Vam vzroste mesicni splatka o 83,33 Kc. Na to lide jiste nejsou pripraveni :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).