Hlavní navigace

Komerční banka vykázala výnos za první pololetí ve výši 16,2 miliardy

Sdílet

Celkové výnosy Komerční banky vzrostly za první pololetí roku 2019 o 5 % na 16,2 miliardy korun. Čisté úrokové výnosy pak stouply oproti předchozímu roku o 8 %, a to především díky nárůstu objemu aktiv o 6,6 %. Naopak čisté poplatky a provize o 0,7 % poklesly. Nižší poplatky za transakce a úvěry totiž nedokázaly nahradit vyšší příjmy za služby podniků, správu aktiv a rostoucí počet zákazníků, kteří volí účty se širším rozsahem předplacených služeb.

Čistý výsledek z finančních operací poklesl o 4,9 %, což bylo ovlivněno relativně stabilním kurzem koruny i úrokových sazeb na počátku roku, který důsledku omezoval poptávku klientů po zajištění finančních rizik.

Úvěry klientům se zvýšily o 3,2 % na 644,8 miliardy Kč. Z toho úvěry na bydlení poskytované Komerční bankou a Modrou pyramidou se zvýšily o 3,6 %. Objem úvěrů poskytnutých Skupinou KB podnikům a korporacím byl větší o 3,1 %.

Vklady klientů stouply meziročně o 4,0 % na 838,6 miliardy Kč. Objem aktiv klientů Skupiny KB v podílových fondech, penzijním spoření a životním pojištění narostl o 6,6 % na 176,8 miliardy Kč.

Ve výsledku pak čistý zisk náležející akcionářům KB dosáhl 7,2 mld. Kč. To je o 6 % více než čistý zisk náležející akcionářům bez jednorázových položek ve stejném období loňského roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).