Hlavní navigace

Kolik stojí financování vánočních dárků kreditkou, kontokorentem a spotřebním úvěrem?

Sdílet

Nezanedbatelná část Čechů letos opět bude financovat vánoční dárky půjčkou. Banky v tomto klientům nejčastěji nabízejí řadu produktů. Výsledná půjčka na vánoční dárky se ale může prodražit. Informovala o tom Raiffeisenbank.

Velmi častou variantou bývá financování kreditní kartou. V tomto případě platí, že když splatíte čerpanou částku v rámci bezúročného období, nehradíte žádné úroky. Platit ale můžete za vedení kreditní karty. A pokud přesáhnete bezúročné období, začnou vám naskakovat úroky, které se pohybují od 20 % a výše za rok. Tomu je samozřejmě možné se vyhnout třeba nastavením inkasa.

Další běžnou variantou je kontokorent, tedy povolené přečerpání. Ten můžete využít u debetní karty a v podstatě jde o možnost jít na účtu do mínusu. Podmínky se u bank liší, ale úroky se standardně pohybují od mezi 15 – 20 %.

Někteří pak volí spotřebitelský úvěr, zejména pokud jde o vyšší částky. Tam úroky zpravidla začínají na 10 %, ale vždy to závisí na vaší finančí situaci jakožto žadatele.

Půjčky na vánoční dárky ale obecně patří k velmi nemoudrému kroku. Krátkodobé půjčky jsou obecně nevýhodné. Důvodem je vyšší úroková sazba. Pokud jste se rozhodli vzít si na vánoční dárky půjčku, mějte vždy na mysli to, že peníze, které utrácíte, nejsou vaše a budete je muset vrátit. Rozhodně si spočítejte, jaká je optimální výše splátek, abyste později neměli potíže se splácením, upozorňuje tisková mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 12. 2018 15:40

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

    Je smutné, že význam a připomínka na narození Páně se smrskla u 95% občanů ČR na plný stůl a nákup zbytečných krámů a věcí. Je potřebně se nechovat stádně a podobné výzvy k nepromyšlenému utrácení ze strany obchodníků, poskytovatelů úvěrů či půjček zcela ignorovat. Nezodpovědnost jedněch nemůže sanovat zodpovědnost druhých i v podobě různých sociálních dávek, oddlužení a promíjení 2/3 dluhů. To je politika socialistů, kteří vezmou všem a potom část z toho rozdávají nezodpovědným. Naštěstí už je v příštích volbách nezvolí. A netáhla budou také muset začít něco dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).