Spočítejte si...

Zavřít

Kohoutková voda vás v restauraci vyjde i na 60 Kč

Kohoutková voda vás v některých restauracích může vyjít i na 60 Kč. Někde ale za ní vůbec nezaplatíte – přinesou vám vodu zadarmo. Zjistil to test serveru Vitalia.cz: Téměř všechny restaurace z testu kohoutkovou vodu bez okolků nabízejí, ale jen dvě z nich zcela automaticky, u poloviny dotázaných si musíte kohoutkovou vyžádat, neboť ji v nápojovém lístku nenabízejí. Nejlevnější kohoutkovou jsme našli za 0 Kč, nejdražší pak za šedesát. A překvapivě to nebylo v Praze, uvádí Kateřina Čepelíková, redaktorka serveru Vitalia.cz v článku: Test: Kohoutková voda v restauraci přijde i na šedesát korun.

Některé skutečnosti také paní redaktorku Čepelíkovou překvapily: Je zarážející, že restaurace, které se k projektu Kohoutkova.cz připojily, vodovodu ve většině případů na svém nápojovém lístku ani na webových stránkách vůbec neuvádějí, byť vám ji na vyžádání přinesou. Jenže, kdo se bude doprošovat něčeho, co v nabídce nevidí? Zcela neuvěřitelné je pak zapojení se do projektu Kohoutkova.cz, vodu pak nenabízet, nepropagovat, ale na vyžádání za ni chtít zaplatit, uvádí také Čepelíková.

Experti: Politici by měli vysvětlovat daňová opatření, jinak se bude podvádět ECB bude tisknout. Každý měsíc 60 miliard euro na dluhopisy        
AAA
AAA (neregistrovaný) 194.228.32.---
22. 1. 2015 14:43 Nový

no a co

vzdyt sloganem serveru je "Cestva kohoutkova? Staci rict"
No tak si holt pani redaktorka musi rict, nevim cemu se divi.